NATURE BLUE PARTY- IMPREZA NA TARASIE

IMPREZA NA TARASIE

Impreza na tarasie w Starachowicach, której Pinterest by się nie powstydził, to było moje zeszłoroczne „chciejstwo”. Takie imprezy najlepiej przygotowuje się w towarzystwie, które potem razem z nami bawi się w pięknych okolicznościach tarasu. A z kim coś takiego zrobić, jeśli nie z kimś, kto równie bardzo jest zakręcony w estetyce wnętrzarskiej jak ja ?

Sierpniowy, co roczny nalot moich bloggerfriends był idealną okazją, żeby rozpocząć imprezowe życie na tarasie. Oczywiście, wcześniej omówiłyśmy w jakim stylu byśmy chciały rozkoszować się kolacją. Każda z nas przywiozła z domu to co miała pasującego i tak wspólnymi siłami stworzyłyśmy nature blue party. Nie jest to konkretny styl, ale miks trendów dopasowany do miejsca w którym kolacja się odbywała.

MIĘDZY ARIZONĄ A GRECJĄ

Inspiracyjne zdjęcia na pintereście w większości były w klimacie pustynnej Arizony. Trochę kaktusów, trochę boho dodatków. Starachowicom do pustyni daleko, blisko jednak w stylistyce do Grecji. Trzeba było to jakość pogodzić. Dlatego głównym kolorem stylizacji został niebieski. Okazało się, że ten miks całkiem fajnie nam wyszedł. Zastosowanie wielu naturalnych materiałów w ozdobach dał efekt spójności, a ja mogłam nazwać to wydarzenie Nature Blue Party.

PRZYJEMNOŚCI ESTETKI

To nie pierwsza taka impreza w Starachowicach, gdzie wyżerkę miały nie tylko brzuchy, ale i oczy. Myślę, że fajnie jest od czasu do czasu postarać się, aby i nasze spotkania z przyjaciółmi lub rodziną miały taką oprawę, którą warto wspominać. Ja zapoczątkowałam takie kolacje w tym miejscu pierwszym spotkaniem Bloggers Photo Meeting, którego byłam organizatorką. Były one preludium do dwóch dni warsztatów fotograficznych. Z tych spotkań zostały przyjaźnie. Część dziewczyn wraca tu co roku i co roku dogadzamy sobie estetycznie, kulinarnie i towarzysko. Kto wie, może w tym roku również będzie nam się chciało? Dwa lata temu miałyśmy kolację pod gruszą, rok temu na tarasie i właśnie Wam ją zaprezentuję. Miłego oglądania i inspirowania się.

SŁODKOŚCI

Na każdym tego typu spotkaniu w Starachowicach punktem centralnym jest deser. Początkowo to była beza pavlova i podawałam nawet na nią przepis. Jednak z Olą z fotobloog zaczełyśmy robić razem torty. Największa frajda jest przy ozdabianiu. Ozdoby nie zawsze muszą być jadalne, a osty na przykład świetnie imitują pustynne pająki 😉

Aga vel Gu z bloga gutworzy, świetnie w swej stylizacji wpasowała się w klimat imprezy. Nie dziwne, że została wyznaczona do pozowania z tortem.

W trakcie, kiedy my wszystko przygotowywałyśmy nasze dzieci biegały dookoła. Gdy tylko słoje z kranikami zostały postawione trudno było dzieci wygonić z kadru 😉

PRZEPIS NA NATURE BLUE PARTY

Jeśli nasza stylizacja spodobała się Wam i chcielibyście spróbować własnych sił w tym stylu, podpowiem Wam co użyłyśmy do jej aranżacji. Pisząc „my”, mam na myśli siebie, Lu, Olę, Martę, Anię i Agę.

Na blacie położonym na skrzynkach po owocach zarzuciłyśmy lniane tkaniny. Jedna jest z IKEA, druga ze sklepu BioTextil. Poduchy i koce to głównie H&M i IKEA. Serwetki to mój wyrób z lnu. Możecie sami takie zrobić. Piękna boho girlanda ze sznurka to dzieło Gu, ale w internecie jest sporo tutoriali, może ktoś sam się pokusi o zrobienie? Kieliszki, małe i duże wazony to KIK. Kaktusy są z Biedronki, a doniczki z Leroy Merlin. Świece to Jysk, sztućce IKEA (już nie ma w sprzedaży). Piękne tekstylne warkocze, to Taftyli.

Każda z nas przywiozła coś swojego i okazuje się, że z takiego miksu da się zrobić spójną i fajną aranżację. Trochę to też obrazuje naszą blogową przyjaźń. Każda z nas ma inny gust, ale świetnie się dogadujemy w wielu kwestiach. Nie tylko wnętrzarskich.

Mam nadzieję, że choć trochę Was zainspirowałam tym wpisem. Jeśli nie do aranżacji przyjęcia w tym klimacie, to w ogóle do zorganizowania przyjęcia i fajnych dekoracji. Jest lato i to najlepszy czas, żeby takie pomysły realizować.

ściskam

Iza

KĄCIK DLA MALUCHA
PROJEKT STARACHOWICE - ŁÓŻKO TAPICEROWANE

1 Komentarz

  1. Apapat
    31 lipca 2019 at 12:56 — Odpowiedz

    Takie wpisy cieszą oczy i są niesamowitą inspiracją do zaplanowania spotkania na świeżym powietrzu. Fantastyczne dekoracje, fantastyczne zdjęcia, a przede wszystkim fantastyczny czas, który spędziłyście razem. Jesteśmy zdecydowanie na tak! 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MENU

Back

Udostępnij