KOLOROWA KUCHNIA-WYBIERAMY KOLORY DO KUCHNI

Czy po długim czasie dominacji białych i szarych kuchni w Polsce w końcu następuje przełom i kolory do kuchni wkraczają coraz odważniej – kolorowa kuchnia nie jest już rzadko spotykanym odstępstwem od trendów?

Mam wrażenie, że w ostatnich latach kolorowym wnętrzem nazywało się już takie, które miało bardzo neutralną bazę, a kolor pojawiał się głównie w dekoracjach. Ta granica z roku na rok się przesuwa i kolor pojawia się zarówno na ścianach jak i na meblach. Coraz odważniej korzystamy z pełnej palety barw. Do tej pory częściej widziałam jednak tę odwagę w salonach, sypialniach czy pokojach dla dzieci.

Moim zdaniem wynika to z tego, iż łazienki i kuchnie urządzamy z myślą, że mają nam starczyć na wiele lat. Dokonać zmiany w tych pomieszczeniach jest o wiele trudniej i drożej niż w pozostałych wnętrzach mieszkania. Ma na to wpływ wiele elementów stałych i wysokobudżetowych jak płytki, armatura łazienkowa, czy zabudowa kuchenna. Do większości zmian w tych wnętrzach potrzebni są nam też fachowcy, co generuje dodatkowe koszty. 

NOWE ROZWIĄZANIA A ODWAGA W WYKORZYSTANIU KOLORU WE WNĘTRZACH

Rynek wnętrzarski z roku na rok ma coraz ciekawsze rozwiązania oraz nowe technologie. My coraz częściej chwytamy za wiertarki czy pędzle odnajdując w tym niejednokrotnie swoje hobby.  W social media można znaleźć mnóstwo inspiracji i tutoriali do samodzielnych działań. Dzięki temu łatwiej dokonać nam wnętrzarskich zmian nie rujnując budżetu domowego. Te możliwości moim zdaniem przekładają się na większą odwagę w urządzaniu własnych mieszkań.

Wiemy już, że kafle w łazience możemy przemalować, a szafki w kuchni odmienić dzięki wymianie frontów lub ich przemalowaniu. To otwiera nas na nowe możliwości w działaniu dekoratorskim. Ta zmiana jest coraz bardziej zauważalna we wnętrzach. Po kolorowych sypialniach i salonach przyszedł czas na kolorowe kuchnie.

Sądzę, że na wzrost na zapotrzebowanie koloru mogą mieć wpływ również ostatnie dwa lata, gdzie dużo więcej czasu spędzaliśmy w domu niż na zewnątrz wśród pełnej kolorów i różnorodności przyrody. Mniej też podróżowaliśmy w egzotyczne i przesycone barwami miejsca, dlatego zaczyna nam brakować terapii kolorem na co dzień.  A może po prostu my jako Polacy nabieramy odwagi do kolorów w naszym otoczeniu – jak myślicie? Zauważyliście to u siebie?

JAK ZACZĄĆ KOLOROWAĆ KUCHNIĘ?

W tym wpisie chciałam Wam pokazać jeden z moich bardziej barwnych projektów kuchni. Ten zestaw biel plus szara zieleń frontów mogliście już u mnie zobaczyć przy projekcie aneksu kuchennego dla mojej mamy. Jednak obie kuchnie pomimo tego samego duetu kolorystycznego są w zupełnie innym stylu. Co je łączy, a co wyróżnia?

W obu projektach wykorzystałam w dolnych szafkach fronty BODARP, zaś górne to białe fronty w różnej stylistyce. I to jedyne podobieństwa. W mniejszej kuchni postawiłam na minimalizm, dlatego poza szaro zielonymi frontami do palety barw dołączyła tylko biel, szarość i czerń. Kuchenny aneks z ograniczonym dostępem do dziennego światła nie sprzyjał zastosowaniu ciemniejszych barw i bogatszego w dekoracje stylu. Minimalizm świetnie sprawdził się na tak małej i dość ciemnej powierzchni. 

W kuchni, którą pokażę Wam w tym wpisie, wykorzystałam trochę inny zestaw kolorów i materiałów wykończeniowych. Przez dodatki i uzupełniającą paletę barw całe wnętrze nabrało odmiennego charakteru, pomimo tego samego duetu kolorystycznego frontów co mała kuchnia. Projektując to pomieszczenie miałam zupełnie inne wyzwania i inny układ wnętrza. W kuchni zamkniętej (nie jest otwarta na resztę domu), dobrze doświetlonej dużym oknem i posiadającej oddzielne pomieszczenie na przechowywanie  mogłam poszaleć z kolorami i nie musiałam przeznaczać każdego skrawka przestrzeni na maksymalnie funkcjonalne wykorzystanie. 

KOLORY W KUCHNI

Zanim jednak przejdę do jej omówienia porozmawiajmy o tym co dla ciebie oznaczają kolory kuchni?

Myśląc kolorowa kuchnia wyobrażasz sobie :

 • Stonowane meble (białe, szare, drewniane) i kolorowe dodatki
 • Kolorowe meble i dodatki
 • Kolorowe meble, dodatki, ściany i podłogi
 • Wszystkie powyższe spełniają twoją definicję kolorowej kuchni.

Każdy z nas ma gdzie indziej postawioną granicę koloru. Dla jednych kolorowe dodatki w kuchni to już będzie duża odwaga, dla innych jeszcze bezbarwna nuda. I to jest wspaniałe, bo dzięki temu możemy oglądać tyle ciekawych, różnych i inspirujących kuchni w internecie. To właśnie dzięki nim widzę, że jesteśmy już znudzeni neutralnością i powstaje coraz więcej szalonych i kolorowych wnętrz kuchennych. Sklepy dzięki takiemu zapotrzebowaniu rozszerzają swoją ofertę o nowe kolory. Wcześniej największym powodzeniem cieszyły się białe, szare i drewniane fronty. Powoli wchodziła ekstrawagancja w postaci zieleni i granatu. Aktualnie w nowościach możemy znaleźć już takie nietuzinkowe kuchenne barwy jak róż czy turkus.  

JAK WPROWADZIĆ  KOLOR DO KUCHNI?

KOLOROWE DODATKI

Jeśli boimy się drastycznych zmian, a jednak chcielibyśmy spróbować możemy zacząć od dodatków, czyli małych elementów kuchni, które są widoczne, ale jest łatwo i tanio je wymienić. Mam tu na myśli ceramikę, tekstylia, uchwyty meblowe, garczki itp. Jeśli mamy dużo otwartych półek, te kolorowe ozdoby mogą bardzo zmienić oblicze naszej kuchni. Takim przykładem może być kuchnia w Starachowicach z kremowymi frontami BODBYN i szarymi ścianami. To otwarte górne półki i ich kolorowa zawartość wrzuciła to wnętrze do przegródki “kolorowa kuchnia”. Jest to wspaniałe rozwiązanie, dla osób, które obawiają się, że zbyt duża ilość koloru może je przytłoczyć lub szybko się znudzić. 

KOLOR ŚCIAN W KUCHNI

Kolejną łatwą i całkiem niskobudżetową zmianą do wprowadzenia jest pomalowanie ścian w kuchni na inny kolor niż biały, szary czy beżowy. Możemy pomalować ściany, sufit a także kafle nad blatem! Zwykła biała kuchnia może dzięki temu zmienić całkowicie swój charakter. A jeśli kolor was rozczaruje lub zmęczy, przemalować ściany jest łatwo i szybko. Pamiętajcie tylko, by wybrać przeznaczoną do tego farbę, która jest bardziej odporna na tłuste zabrudzenia i parę wodną.

Zanim zdecydujecie się na ten krok warto jednak poznać kilka zasad doboru kolorów ścian do kuchni, ale również do innych pomieszczeń:

 • małe pomieszczenia warto optycznie powiększyć. Do tego celu najlepiej użyć jasnych kolorów typu biel, jasna szarość czy beż, mogą być to też jasne pastelowe odcienie. 
 • gdy mimo wszystko masz ochotę na ciemne barwy na ścianach pamiętaj, że  pionowe pasy lub pomalowanie ścian i części sufitu tym samym kolorem podwyższą wnętrze, poziome pasy poszerzą, więc warto je zastosować na najwęższej ścianie pomieszczenia. Pomalowanie sufitu ciemnym kolorem obniża optycznie wnętrze.
 • kolor ścian może wpływać na nasze samopoczucie. Ciepłe żółcie i pomarańcze poprawiają nastrój i kojarzą się z latem, czerwień pobudza apetyt i energię, a zielenie i niebieskości wyciszają i pomagają w skupieniu. Biele, czernie i szarości są najbardziej neutralne, ale również mają wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli światło i jasne pomieszczenia są dla Was niezbędne, aby zachować dobre samopoczucie, to oczywiście unikajcie dużych obszarów z ciemnymi kolorami (w tym ścian).
KOLORY MEBLI KUCHENNYCH

Najodważniejszym wyborem w zmianie kolorystyki kuchni jest wybór frontów innych niż białe czy szare. To one najbardziej nadają charakter całemu wnętrzu, ale to jest właśnie ten element, który jest trudny i kosztowny w wymianie. Co nie znaczy, że powinniśmy się obawiać koloru na meblach. Jeśli Was zmęczy zbyt duża ilość barw w pomieszczeniu, możemy je zminimalizować w ten sam sposób jak je dodajemy. Zaczynając od neutralnych dodatków i koloru ścian. 

Czy kolor frontów ma znaczenie w przypadku stylu wnętrza jaki wybraliśmy?  I tak i nie. Jeśli dobrze znamy zasady charakteryzujące dany styl aranżacji przestrzeni możemy dość elastycznie je naciągać pod swój gust. W przypadku, kiedy nie mamy takiej wiedzy i zdolności warto wiedzieć jakie kolory frontów najczęściej występują w konkretnych stylach wnętrzarskich. Może to nam pomóc jeśli lubimy jakiś styl, ale nie potrafimy zdecydować się na kolory frontów kuchennych

STYL WNĘTRZA A KOLORY FRONTÓW KUCHENNYCH :
 • BIAŁE FRONTY – to najbardziej neutralny kolor, który świetnie odnajdzie się w wielu stylach jak skandynawski, retro, minimalistyczny, rustykalny, angielski czy prowansalski (szczególnie złamane biele) 
 • SZARE FRONTY –  kuchnie nowoczesne, rustykalne, skandynawskie, industrialne
 • CZARNE FRONTY – kuchnie industrialne, nowoczesne, loftowe 
 • ZIELONE FRONTY – kuchnie retro, klasyczne, nowoczesne
 • PASTELOWE FRONTY – kuchnie retro, angielskie i prowansalskie
 • DREWNIANE FRONTY – kuchnie rustykalne, industrialne, retro, skandynawskie 

Oczywiście nie tylko kolor frontów wyznacza nam styl. Rodzaj zdobień lub ich brak, wykończenie matowe, satynowe czy błyszczące, rodzaj przeszklenia czy listew wykończeniowych, tu każdy szczegół ma znaczenie. Kolor jest jednak bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na charakter całego wnętrza

JAKIE KOLORY PASUJĄ DO KUCHNI?

Jeśli po powyższych wskazówkach  nabraliście ochoty na kolorową kuchnię, ale nadal nie wiecie jaki kolor jest najlepszy do tego pomieszczenia spróbuję Wam pomóc.

Jakie barwy według ekspertów pasują do kuchni? Często można spotkać informację, że kolory w tym pomieszczeniu powinny być nasycone, ponieważ zwiększają apetyt. Moim zdaniem wszystkie kolory pasują do kuchni, a apetyt zwiększamy smacznymi potrawami, jeśli mamy na to ochotę. Możemy kierować się modnymi kolorami w kuchni, bo wtedy dostępność produktów jest większa (sklepy podążają za trendami). Mimo wszystko wybierając paletę barw do tego pomieszczenia zdecydujcie się na takie, w których czujecie się dobrze i które pasują do stylu wnętrza w jakim urządzanie swoje cztery kąty. W kuchni obroni się każdy kolor jeśli tylko będzie w odpowiednich proporcjach i pasującym towarzystwie barw uzupełniających. 

Jeśli do tej pory kochaliście neutralne barwy, ale macie ochotę na zmiany i wprowadzenie kolorów do kuchni wybierzcie je z palety stonowanej lub jasnych pasteli. Zarówno w dodatkach jak i na ścianach czy frontach. Jeśli kochacie intensywne barwy, ale jednak boicie się mocnych kolorów w dużej ilości, wybierzcie je w ciemniejszym wydaniu jak granat, indygo czy butelkowa zieleń, które pasują do wielu stylów i dzięki zmianie dodatków łatwo możecie zmienić charakter całego wnętrza. 

EKLEKTYCZNA KOLOROWA KUCHNIA 

Po długim wstępie o kolorach mogę w końcu przedstawić Wam gwiazdę tego postu, czyli eklektyczną barwną kuchnię z elementami stylu boho, kolonialnego i retro. Mamy tu duży miks stylów, ale proste formy i dobrze dobrane kolory uchroniły wnętrze od chaosu

Zacznijmy jednak od początku. Gdy pierwszy raz zobaczyłam wnętrze, które miał zmienić mój projekt zastałam kuchnię po poprzednich właścicielach, która swój najlepszy czas miała w latach 90-tych ubiegłego wieku. Zabudowa była robiona na zamówienie ze względu na dość trudny i nietypowy układ ścian. Początkowo właścicielka wnętrza również rozważała taką opcję, ale udało nam się dopasować system  modułowych kuchni IKEA METOD

Od początku planowaliśmy kolorową kuchnię. W pozostałych pokojach mieszkania widoczna jest mocna inspiracja stylem etno, boho i kolonialnym, a sama inwestorka nie ukrywa, że lubi jak jest kolorowo i dużo. To może wiele wyjaśniać, dlaczego zgłosiła się po pomoc akurat do mnie. Moim zadaniem poza zaprojektowaniem kuchni funkcjonalnej i zgodnej z potrzebami jej użytkowników było dopasowanie jej stylistycznie do reszty wnętrz. Czy dałam radę stworzyć taką kuchnię z mebli skandynawskiego sklepu? Czy udowodniłam, że asortymentem IKEA można stworzyć wnętrze w każdym stylu? Sami oceńcie. 

KUCHNIA PRZED METAMORFOZĄ

Samej kolorystyce kuchni nie można nic zarzucić w końcu zestaw biel i czerń to ponadczasowa klasyka. Co więc spowodowało, że kuchnia przestała się podobać i spełniać swoje funkcje?  

 • kolorystyka mimo ponadczasowości nie pasowała do reszty wnętrz
 • meble i płytki na wysoki połysk pasują bardziej do stylu nowoczesnego niż do wnętrz etno i boho
 • mała funkcjonalność dolnych szafek – mimo dużej liczby szafek w dolnej zabudowie liczba szuflad była niewystarczająca
 • duża liczba wiszących szafek, prawidłowa dla małych pomieszczeń, tu jednak nie potrzebna, gdyż kuchnia posiada spiżarnię do przechowywania. Właściciele wybrali zmniejszenie zabudowy górnej dla uzyskania większej przestrzeni wizualnej.
 • niskie szafki wiszące wykończone listwą z reflektorami obniżały i przytłaczały optycznie wnętrze
 • zniszczenie mebli po blisko 30 latach użytkowania

KOLOROWA KUCHNIA PO METAMORFOZIE

W nowej wersji kuchni, którą zaprojektowałam przy pomocy   programu do planowania IKEA, główny układ funkcjonalny nie przeszedł drastycznej metamorfozy. Specyficzne ułożenie ścian oraz drzwi i okien ograniczały szaleństwa w tej kwestii. Inwestorka nie chciała również cięższych prac wiążących się z ewentualnym przeniesieniem rur w celu zmiany układu. W ten sposób pozostało mi tylko ulepszenie tego co było i dopasowanie szafek z systemu METOD. Dodatkowo wykorzystaliśmy też otwarte półki z systemu ENHET, które łatwo łączyć i rozbudowywać. 

System ten używałam już przy innym projekcie, ale nie kuchennym. Zabudowane szafki ENHET wykorzystałam w małej łazience w mieszkaniu na wynajem. Modułowość, różnorodność, łatwość w montażu i proste klasyczne formy w tym systemie pozwalają na wykorzystanie poszczególnych elementów w różnych pomieszczeniach, albo stworzenie w całości funkcjonalnej i pięknej kuchni.

DOLNA ZABUDOWA KUCHENNA

W dolnej części kuchni największą zmianą jest zastąpienie szafek z półkami na szafki z szufladami. W kuchni ostatecznie zamontowane zostały dwie szafki  o szerokości 40 cm, jedna szafka o szerokości 60 cm i dwie o szerokości  80 cm każda z 3 szufladami. Szafka pod zlewem również posiada szufladę, w której mieści się system do segregowania śmieci VARIERA. Dzięki temu nie trzeba się już schylać i szukać produktów głęboko ukrytych w szafkach, a kosze na śmieci są lepiej dostępne ułatwiając segregację odpadów. Szuflady IKEA wysuwają się na całą głębokość i nic już nie zaginie w zapomnieniu w głębi kuchennych półek. Jeśli macie ochotę poczytać więcej o funkcjonalności szuflad w systemie METOD jak i całego systemu opisałam to  w tym poście

W dolnej zabudowie znalazło się również miejsce na zmywarkę i piekarnik. Poza szafkami o standardowej głębokości wykorzystałam też  płytką szafkę stojącą.  

Wszystkie szafki w dolnej zabudowie zostały wykończone drzwiami z serii BODARP

GÓRNA ZABUDOWA KUCHENNA

Kuchnia po metamorfozie w górnej części została odciążona wizualnie i częściowo funkcjonalnie. Zmniejszyłam liczbę zamkniętych szafek wiszących, ale zwiększyłam ich gabaryty o 20 cm na wysokości. Wszystkie szafki wiszące mają skrzynie o wysokości 100 cm. W jednej z szafek została zamontowana suszarka do naczyń UTRUSTA by w ten sposób zyskać więcej miejsca na blacie.  Dodatkowo wszystkie drzwi szafek są białe i przeszklone.

Zamknięte szafki znalazły się tylko na dwóch z czterech ścian zabudowy. Właścicielce marzyły się otwarte półki, które mogłaby udekorować aby dodatkami nadać konkretnego stylu swojej kuchni. Jej wybór padł na otwarte białe półki z serii ENHET

WYSOKA ZABUDOWA

W projekcie udało się również umieścić wysoką zabudowę sąsiadującą z lodówka. Wykorzystałam tu szafkę o szerokości 40cm i wysokości 240 cm. Jej wnętrze można dostosować do swoich potrzeb i wybrać fronty na całą wysokość, zostawić otwarte półki, zdecydować się na szuflady wewnętrzne lub zewnętrzne. Inwestorka zdecydowała się na układ: półki dolne, dwie małe szuflady i półki górne. 

AKCESORIA UZUPEŁNIAJĄCE 

BLAT KUCHENNY

Jak mogliście już zobaczyć baza kuchni jest dość neutralna i przy wyborze takich frontów możemy dodatkami i wykończeniem kolorystycznym reszty wnętrza nadać styl pomieszczeniu. Tak jak w przypadku kuchni mojej mamy zależało mi na minimalistycznej i jasnej przestrzeni, dlatego zdecydowaliśmy się na blat EKBACKEN tak tu potrzebowaliśmy ocieplić wnętrze i dodać więcej naturalnych materiałów i kolorów. Wybór padł na dębowy fornirowany blat KARLBY.  

Nadal ten zestaw mebli kuchennych może być bazą dla wnętrza w różnych stylach. Co zadecydowało o charakterze tego pomieszczenia? Płytki na podłodze i ścianie oraz kolor ścian. To one nadały ton, w którym poszły dalsze dekoracje i dodatki w kuchni. 

OŚWIETLENIE W KUCHNI

Kolor ściany i drzwi w odcieniu czerwonej ziemi kojarzyć się może z kontynentem afrykańskim, a tym samym stylem etno i kolonialnym. To właśnie ta barwa na dość dużej powierzchni narzuciła dalszy styl dodatków. Taką moc ma kolor! Plecione ręcznie klosze z trawy morskiej TORARED świetnie uzupełniły styl, w którym podążałyśmy z inwestorką.

Efektowne oświetlenie górne wnętrza zostało uzupełnione minimalistyczną serią lamp – taśm LED-owych SKYDRAG

AGD i CERAMIKA KUCHENNA  

Kuchnię uzupełniło białe AGD. Czerń byłaby zbyt mocnym akcentem, a chrom zbyt chłodnym. Nie zdecydowaliśmy się też na kremowe AGD ze względu na białe półki i górne fronty kuchenne. Kremowe wykończenie kuchenki czy okapu w zestawieniu z bielą stwarzałoby wrażenie, iż sprzęt jest dużo starszy i pożółkł z czasem. 

Te same zasady kierowały nami przy wyborze zlewu. Wybór padł na ponadczasowy biały ceramiczny zlew wpuszczany HAVSEN

AKCESORIA I DEKORACJE KUCHENNE 

Kropką nad i w wykończeniu kuchni są akcesoria i dekoracje. Ich charakter i kolorystyka ma duży wpływ na odbiór wnętrza, dlatego warto wybierać je z rozwagą. W tym pomieszczeniu postawiliśmy na kolorową ceramikę (donice INGEFARA), rośliny, drewniane dodatki (deski do krojenia FASCINERA, młynek do pieprzu INTRESSANT), ocieplają wnętrze i przenoszą nas w lekko egzotyczny klimat. Nawet elementy ułatwiające organizację w kuchni jak szyna  HULTRAP i pasujące do niej pojemniki HULTRAP czy kosz RISATORP mają znaczenie.

NIE BÓJMY SIĘ KOLORU

Mam nadzieję, że tą realizacją pokazałam Wam, że nie trzeba bać się koloru nawet w kuchni! Zobaczcie jak barwa czerwonej ziemi nadała stylu i charakteru pomieszczeniu. Jeśli nam się znudzi są sposoby by łatwo i kreatywnie temu zaradzić. W kuchni z tego wpisu wystarczy przemalować ścianę i zmienić parę dodatków, by całe pomieszczenie stało się bardziej neutralne i spokojne kolorystycznie. Jeśli macie ochotę na różowe fronty i błękitne ściany, ale boicie się, że z czasem znudzi się Wam ten zestaw, to miejcie w pamięci to wnętrze. Ściany zawsze można przemalować na biało, wyraziste fronty dajcie tylko w górnej lub dolnej zabudowie, stałe elementy wybierzcie tak by pasowały do wielu wersji kolorystycznych, a potem co parę lat możecie mieć zupełnie nowe wnętrze nie wymieniając mebli! Gdybyście potrzebowali więcej inspiracji kolorowych kuchni to tu znajdziecie sposób na żółtą kuchnię i czerwoną .

Zainspirowani? Mam nadzieję, że tak i niedługo zobaczę jeszcze więcej kolorowych kuchni w internecie pod hasztagiem #ikeakuchnia. A jeśli jeszcze potrzebujecie zachęty, to nic tak nie motywuje do zmian jak zestawienia przed i po.

ściskam 

Iza

Wpis powstał przy współpracy z marką IKEA #lokowanieproduktu #reklama

WIGILIJNY STÓŁ -NATURALNE I MINIMALISTYCZNE DEKORACJE
JAK ZBUDOWAC ŁÓŻKO DLA DZIECKA

11 komentarzy

 1. Kasia
  1 lipca 2022 at 10:54 — Odpowiedz

  Bardzo merytoryczny wpis i oryginalna metamorfoza kuchni! Rzeczywiście kuchnie stały się bezpieczne nudne i jednakowe. Sama taką mam 😀 ta realizacja wyróżnia się niesamowicie na tym białym tle.

  • 1 lipca 2022 at 10:59 — Odpowiedz

   Ciesze sie, ze i tresc i realizacja sie podoba. Te bezpieczne kuchnie, to wubor ekonomiczny i ja go rozumiem sama mam biala kuchnie, ale juz mam plany na kolorowe zmiany😊

 2. 1 lipca 2022 at 14:11 — Odpowiedz

  Kolor CZAD, wybrałam podobny do swojej kuchni i teraz widzę, że będzie bosko.
  Sam projekt i metamorfoza genialna, bardzo mi sie podoba. Dobrze, że pokazujesz jak można świetnie ożywić kolorem pomieszczenie.
  Jest naprawdę energetycznie, świetny pomysł z drzwiami w kolorze ścian.

  • 1 lipca 2022 at 15:28 — Odpowiedz

   o!! zmiany w kuchni? Super. Fajnie, ze udało mi się wbić w czas i mogłaś zobaczyć jak taki kolor gra 😀 I dziękuję za dobre słowo ! 🙂
   Te drzwi w kolorze ścian, robią tam super robotę, cieszę się, że klientka się zgodziła na ten pomysł.

 3. Anis
  8 lipca 2022 at 14:18 — Odpowiedz

  Czy można wiedzieć, jaka dokladnie farbą zostala pomalowana sciana? Chodzi o ten piekny oranż.

 4. martodyl
  19 lipca 2022 at 22:10 — Odpowiedz

  A już liczyłam, że może Ikea wprowadziła błękitne fronty, bo tak wyglądają na zdjęciach 😅 bo się czaję na błękit 😀

 5. Marie
  16 maja 2023 at 19:24 — Odpowiedz

  Hello,
  I love your work!can you tell me where did you find the white ceramic on the wall please?
  thanks a lot

  Marie

  • 17 maja 2023 at 22:47 — Odpowiedz

   Hi
   Thank you very much!
   The white tile’s name is Riad White 10×10. You will find it in web 🙂
   Iza

 6. Tekstylek
  11 stycznia 2024 at 16:22 — Odpowiedz

  Różnica tak ogromna że aż się wierzyć nie chce że to ta sama kuchnia. Wyszło pięknie 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MENU

Back

Udostępnij