CZY HOME STAGING TO ZAWSZE DUŻE ZMIANY?

W tym poście pokażę Wam kolejne mieszkanie na wynajem, które pod moim okiem (i ręką) przechodziło home staging. Wnętrze, które pokazywałam na blogu jako pierwsze w tej kategorii metamorfoz, przechodziło duże zmiany w ramach przygotowania wnętrza na rynek wynajmu. Nie jest to jednak reguła. Idealny home staging to zmiany kosmetyczne. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że wnętrz w których można go przeprowadzić jest najmniej. Często wynika to z tego, że właściciele uważają, że jest tak dobrze, że taka usługa nie jest potrzebna, ale nie zawsze. Jeśli kiedykolwiek zajrzeliście na tablice ogłoszeń mieszkań na wynajem to wiecie, że w większości są na niej lokale, które są już przygotowane przez profesjonalistów lub takie, które bardzo tego potrzebują.

W takim razie czy warto cokolwiek zmieniać, jeśli mieszkanie na pierwszy rzut oka wygląda dobrze? Postaram się Wam pokazać na przykładzie mieszkania na wynajem, które przeszło błyskawiczną metamorfozę, że warto.

EKSPERESOWY HOME STAGING

Dlaczego ta metamorfoza została nazwana przeze mnie ekspresową? Bo od dnia zlecenia i obejrzenia lokalu do oddania zdjęć gotowych do umieszczenia na portalach ogłoszeniowych minęło 5 dni roboczych. Czy to dużo, czy mało można odpowiedzieć dopiero jak zna się proces usługi.

HOME STAGING PROCES

Nie opiszę Wam uniwersalnego i dokładnego przebiegu takiej usługi, a ogólny proces jaki przechodzi mieszkanie na wynajem w ramach home stagingu u mnie. Oczywiście wszystko zależy też od zakresu działań i możliwości finansowych inwestorów, stanu w jakim jest mieszkanie oraz czasu jaki mamy na przeprowadzenie zmian.

HOME STAGING KROK PO KROKU

 • zgłoszenie się do home stagera
 • wstępna rozmowa z inwestorem o zakresie możliwych zmian i budżecie
 • zapoznanie się z lokalem przez home stagera, wykonanie roboczych zdjęć wnętrza
 • określenie potencjalnego najemcy
 • przygotowanie zakresu ewentualnych zmian i prac remontowo-porządkowych
 • przygotowanie zmian w formie moodboardu (jeśli to możliwe) i listy zakupowej
 • akceptacja i uwagi inwestorów
 • zakupy niezbędnych elementów remontowych i dekoracyjnych zgodnie z zaakceptowaną listą (klient wykonuje je sam lub zleca je mi, w zależności od pakietu)
 • wykonanie prac porządkowo remontowych (klient wykonuje je sam lub zleca je mi, w zależności od pakietu)
 • stylizacja wnętrza do sesji
 • sesja zdjęciowa
 • demontaż elementów dekoracyjnych, które nie pozostają na stałe (odbywa się to albo zaraz po sesji, albo po dniach otwartych dla najemców)
 • wybór i postprodukcja zdjęć i przekazanie je inwestorowi

Czy taka usługa jest do wykonania online bez mojego bezpośredniego udziału? Oczywiście. Duża część procesu przechodzi na klienta, który jest prowadzony w nim przeze mnie za rękę. Więc jeśli potrzebujecie pomysłu jak zmienić mieszkanie na wynajem, co ulepszyć, na czym się skupić, co zostawić jak jest, jakiego klienta docelowego wybrać, napiszcie do mnie nawet jeśli nie jesteście z Warszawy!

MIESZKANIE NA WYNAJEM NIEWIELKIE ZMIANY DUŻY EFEKT

Znając już proces home stagingu wiecie, że wykonanie go w 5 dni roboczych wcale nie jest prostym zadaniem. Jak do tego doszło i dlaczego podjęłam się takiej ekspresowej usługi? Po pierwsze zapytanie o home staging wyszło od mojego stałego klienta, a tych traktuje priorytetowo. Po drugie inwestorowi bardzo zależało na czasie i szybkim wynajmie mieszkania. I po trzecie, w sumie najważniejsze, lokal nie potrzebował wielu zmian, dlatego ekspresowa usługa mogła zostać zrealizowana.

Można zatem zapytać, czy mieszkanie w ogóle potrzebowało home stagingu? Według mnie, tak, a fakt, że mieszkanie znalazło najemcę w klika dni tylko potwierdza moje słowa. Co i dlaczego zmieniłam dowiecie się czytając dalej ten post.

MIESZKANIE NA WYNAJEM PRZED METAMORFOZĄ

Mieszkanie na wynajem przed zmianami prezentowało się poprawnie. Jakie więc elementy wymieniłam i dlaczego? Wnętrze mieszkania jest w pełni wyposażone i wykończone w wyższym standardzie. Białe ściany i dość neutralne beżowo brązowo szare meble na wymiar stanowiły świetną bazę pod wynajem. Niezobowiązujące w wystroju wnętrze mogło się spodobać zarówno mężczyznom jak i kobietom. Dodatkowym walorem lokalu był projektor z ekranem i dobre nagłośnienie. I wiem, że to dość stereotypowe, ale ten element doceni wielu mężczyzn (kobiet oczywiście nie wykluczam). Co było zatem nie tak? Obejrzyjcie poniższe zdjęcia, a zrozumiecie listę zmian, którą znajdziecie pod nimi.

ZMIANY W RAMACH HOME STAGINGU

Na zdjęciach mieszkania na wynajem przed home stagingiem na pewno rzuciły Wam się w oczy niepasujące elementy i rzeczy, które warto zmienić lub ulepszyć. Każdy z Was zrobiłby zapewne inaczej, ale tu ważny był czas i lekkie ulepszenie tego co już jest. Co zatem zrobiłam ja?

 • przede wszystkim wymieniłam zasłony w sypialni i w kuchni. One jako pierwsze weszły na listę zmian.
 • zaproponowałam również wymianę oświetlenia, które nawiązywało do stylu glamour zupełnie nie pasującego do całości wnętrza. Mogło również ograniczyć pulę ewentualnych najemców. Potrzebne było bardziej neutralne w stylu oświetlenie sufitowe
 • tani plastikowy zegar został zastąpiony większym i pasującym do wnętrza
 • kąt biurowy został doposażony krzesłem. Gdy najemca poszukuje w pełni wyposażonego mieszkania brak oczywistych elementów wyposażenia (jak krzesła) może trochę zmniejszyć zainteresowanie lokalem.
 • uprzątnęłam niepotrzebne osobiste dekoracje właścicieli oraz elementy, które powinny być schowane (łazienka, kuchnia)
 • na potrzeby sesji zdjęciowej udekorowałam łóżko, sofę i półki kuchenne (pokazuje potencjał lokalu)

MIESZKANIE NA WYNAJEM PO METAMORFOZIE

Lista zmian we wnętrzu nie jest długa. Dzięki temu home staging odbył się ekspresowo. Właściciele nie żałowali zwrócenia się po pomoc do mnie. Mieszkanie szybko zostało wynajęte. Czy małe zmiany dały duży efekt? Zobaczcie sami!

PRZED I PO

Bez zestawienia „przed i po” nie ma pełnej metamorfozy. Tym razem mam pełen materiał dowodowy, dzięki któremu wyraźnie widać te małe, ale znaczące różnice. Jeśli zdjęcia przekonują Was, że warto zwrócić się do home stagera w takich sytuacjach nie wahajcie się do mnie napisać na adres izabela.perez.harriette@gmail.com lub zadzwonić pod numer +48 791 503 277. Z przyjemnością zajmę się Waszymi mieszkaniami na wynajem lub sprzedaż.

Zapraszam Was też do obejrzenia innych udokumentowanych na moim blogu realizacji w ramach home stagingu:

Do zobaczenia w kolejnym poście!

Iza

BUDŻETOWA METAMORFOZA MIESZKANIA NA WYNAJEM
TAPETA ŚCIENNA- SAMODZIELNE TAPETOWANIE KROK PO KROKU

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MENU

Back

Udostępnij