BLUE VELVET CHRISTMAS

ŚWIĄTECZNY KLIMAT

Realizacja tego wpisu stała pod wielkim znakiem zapytania. Bardzo chciałam do Was zawitać z jakimiś zdjęciami w świątecznymi klimacie, jednak praca na pełen etat przy ciąży, która daje w kość bardzo ograniczyła moje działania. Od paru dni mogę skupić się w końcu na sobie i rodzinie i na tym, co sprawia mi przyjemność. I choć o wpisach z serii DIY nie było mowy, to jest taka jedna dziedzina wnętrzarska, którą uwielbiam jest dużo łatwiejsza do realizacji. Dekoracje stołu,a szczególnie te świąteczne.

BLUE VELVET

Zastanawiałam się, czy ja mogę Wam coś nowego jeszcze pokazać w tym temacie. W ostatnim czasie nie zmieniałam drastycznie kolorystyki mieszkania, a to co mam narzuca pewne kolory. Gdyby nie tegoroczny nietrafiony zakup pewnej tkaniny ( zły odcień), miałabym większy problem z ciekawą aranżacją. Nie zamierzałam z tej okazji kupować niczego nowego, a wykorzystać to co już mam w domu.  Blue velvet, czyli jak się domyślacie niebieski aksamit zagościł na stole i stał się główną inspiracją do dekoracji stołu.

Było już niebiesko zielono i zielono. Tym razem znów wróciłam do kolorów nieba. Co niektórzy zaglądając na mój instagram obawiali się, że i ten kolor mi się znudził i powieli los czerwieni. Nic z tego. Może i zieleń trochę się rozpanoszyła po moich kątach, ale to niebieskościom jestem wierna i nie mam w planach się ich pozbywać. Chwilami może być jej mniej, ale zawsze wraca.

TAK JAKBY LUKSUSOWO ?

Welwet kojarzy się z przepychem i luksusem, ale też z przytulnością. I jak do dwóch pierwszych określeń mi daleko( maksymalizm to nie przepych 😉 ), to przytulność już lubię. Użycie tej tkaniny na stole mogło by mi narzucić „tak jakby luksusową ” aranżację stołu. Znacie mnie jednak, lubię mieszać a już na pewno nie lubię jak mi się coś narzuca. 😉 Stąd mój pomysł na połączenie przytulności luksusowej z przytulnością bardziej zgrzebną i rustykalną. Punktem wspólnym była kolorystyka.

Drewno, futerka, świece, len, gałązki plus welwet i odrobina złota by w swym luksusie nie czuł się samotny, zagrały lepiej niż się spodziewałam. Możliwe, że już sama radość z powodu zaaranżowania stołu z tego co pod ręką i jeszcze dodania wpisu prawie tydzień przed Świętami wywołuje u mnie takie endorfiny, że patrzę przez różowe okulary. Ale od czego mam Was. Liczę, że wyraźcie własne zdanie, nawet jak będzie inne od mojego. A jeśli jesteśmy już przy różowych okularach, to pamiętacie ? Różowe Święta też robiłam 😀

ZAPRASZAM DO STOŁU

Choć stół nakryłam tylko dla czterech osób, jedzenia na nim nie postawiłam  to i tak Was do niego zapraszam. Wirtualnie zmieścimy się wszyscy i założę się, że każdy z Was będzie miał ze sobą jakiś smakołyk. Ze swojej strony jak zwykle oferuję nieprzyzwoitą ilość zdjęć. A jak już obejrzycie, napiszcie jak planujecie przystroić w tym roku Wasze stoły ?  Bo mnie czeka jeszcze jeden do aranżacji- w Starachowicach. Zostać przy różu, czy może znów poeksperymentować ?

blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim, paper star blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim, dekoracja jelonki blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim,świece, stare drewno blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim blue velvet christmas, table scape, świąteczny stół, święta w kolorze niebieskim

 

 

Na koniec przypomnę Wam jeszcze jedną Bożonarodzeniową aranżację stołu. Choć nie jest moja w 100% to byłam organizatorką, pomysłodawczynią i współatorką tej aranżacji. Jestem z niej super dumna, bo stworzyło ją 8 dziewczyn o różnych gustach, ale tym samym zamiłowaniu do wnętrz i myślę, że mimo upływu tylu lat, nadal wymiata.Moc współpracy ludzi z jedną pasją. Da się? Da się!  Zajrzyjcie do wpisu o Świętach w stylu nordyckim. 

 

ściskam

Iza

FUERTEVENTURA ALL INCLUSIVE
TAPETA? NIGDY WIĘCEJ...

3 komentarze

  1. 22 grudnia 2018 at 08:03 — Odpowiedz

    Ten welwet bardzo bardzo Izo. Luksusowo i przytulnie.

  2. 5 stycznia 2019 at 14:03 — Odpowiedz

    No i piękna świąteczna aranżacja! Velvet luksusowy faktycznie, ale fajnie przełamany 'przaśnością’ 😉 U mnie w tym roku też było w niebieskościach – z granatem 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MENU

Back

Udostępnij