ŚWIĄTECZNY STÓŁ W STYLU RUSTYKALNYM

TRADYCJA

Można stwierdzić, że tradycją już jest świąteczny stół na moim blogu. Od 2014 roku zawsze pojawia się wpis z propozycją nakrycia stołu w ten wyjątkowy czas. Ba! Były lata, że propozycji było więcej niż jedna. Więc, jeśli zdarzy się rok, kiedy taki świąteczny stół nie pojawi się tutaj, to będzie oznaczało, że spadł na mnie meteoryt lub opuściła mnie wena. A jak mi ona sprzyjała w innych latach możecie podejrzeć tutaj : 2014, 2015, 2016, 2017, 2017, 2018 , 2021

W tym roku ja i moja wena mamy się dobrze, mimo iż na haju niedospania. Wiecie, zwidy, karuzela w głowie itp.. Może dlatego nie chciałam ryzykować zbyt przekombinowanego nakrycia stołu. Obawiałam się, że moja fantazja i zwidy aktualnie za bardzo mogą mnie ponieść. W tym roku jest dużo skromniej niż dotychczas, prosto i blisko natury, czyli świąteczny stół w stylu rustykalnym.

DZIEŃ PO WIGILII

Gdy myślimy „świąteczny stół”, pierwsze co nam przychodzi na myśl, to Wigilia. Wszystkie dotychczasowe moje propozycje wpisywały się w tę myśl w 100%. Tegoroczny stół pod tym względem może być odrobinę kontrowersyjny. Jest prosty i dość surowy. Tak jednak w duszy mi gra w tym roku. Jedyny błysk jaki potrzebuję to ten z lampek i świec.

Obrus, piękne serwetki, strojne ozdoby to atrybuty Wigilijnego stołu, z którymi mi w tym roku chyba nie po drodze. Goły blat stołu, plecione podkładki, lniane nie obszyte serwetki i świece umocowane w aptecznych brązowych butelkach tak wygląda świąteczny stół 2019 coloresdemialma. Igliwie, szyszki, lampki i pierniki to jedyne atrybuty Świąt Bożego Narodzenia. Ja przy takim wigilijnym stole w tym roku będę czuć się bardzo dobrze. Przypuszczam, że większość z Was raczej nie. Jednak mamy jeszcze dwa dni Świąt i myślę, że ta propozycja może sprawdzić się wtedy dużo lepiej.

Nie będę się dziś rozpisywać. Myślę, że parę dni przed Bożym Narodzeniem, Wy nie będziecie mieli czasu czytać, a ja nie mam czasu na więcej słów. Niech zdjęcia dopowiedzą resztę.

ŚWIĄTECZNY STÓŁ W STYLU RUSTYKALNYM

JEDYNY TAKI CZAS W ROKU

Boże Narodzenie to jedyny taki czas w roku, kiedy z jednej strony nie możemy się go doczekać, a z drugiej na samą myśl o przygotowaniach do niego robi nam się słabo. Życzę więc Wam byście mogli skupić się na tym co dla Was ważne, a resztę odpuścili. Spędźcie te Święta jak chcecie, z kim chcecie i twórzcie takie wspomnienia, którymi będziecie umilać sobie gorsze dni.

WYMARZONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA WAM ŻYCZĘ!

Iza

PAPIEROWA GWIAZDA -DIY
PIĘTROWE ŁÓŻKO-DIY

5 komentarzy

 1. Joaska
  22 grudnia 2019 at 15:40 — Odpowiedz

  bardzo ciekawie i prosto! podoba mi sie ta alternatywa 🤘🏼

 2. Joaska
  22 grudnia 2019 at 15:41 — Odpowiedz

  podoba mi sie ta prosta alternatywa 🤘🏼

 3. 26 lutego 2021 at 18:38 — Odpowiedz

  Ten niebieski serwis absolutnie mnie oczarował! Ja go nie chcę, ja go POTRZEBUJĘ! 😀

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MENU

Back

Udostępnij