ARMATURA ŁAZIENKOWA -DESIGN UŁATWIAJĄCY ŻYCIE

Dzisiejszy wpis o armaturze łazienkowej to nowa forma na moim blogu. Przez ostatnie 9 lat wszystkie treści były budowane na tym co robię sama, na moich eksperymentach, fotografiach i doświadczeniach. Byłam (i w sumie nadal jestem) typową Zosią samosią. Tym razem zdjęcia, które pojawią się w tym wpisie, ani to co jest na nich nie jest moją twórczością, natomiast tekst i opinie są w 100% moje.

Skąd ta zmiana? Rozwijam się ja i rozwija się mój blog. Od tego roku zajmuję się nie tylko własnymi wnętrzami, ale też projektuję dla Was, moich klientów. Poszerzam swoją wiedzę zarówno w zakresie projektowania jak i tego co oferuje rynek. To powoduje, że jestem bardziej otwarta na współprace, którym wcześniej odmawiałam. Teraz dzięki nim poszerzam własną wiedzę, buduję sobie bazę danych na moim blogu i jednocześnie dzielę się z Wami informacjami, które i Wam mogą się przydać. Dodatkowo poznacie moją opinię, która może Wam pomóc podjąć decyzje.

Jakiś czas temu marka KOŁO zwróciła się do mnie z zapytaniem, czy nie chciałabym się zapoznać z ich nową linią armatury i mebli łazienkowych i przedstawić Wam produktów na blogu. Ponieważ łazienki ostatnio są u mnie na tapecie w biurze projektowym, to propozycja pojawiła się idealnie w czasie. Zastanawiałam się tylko, czy będzie na tyle ciekawa, żeby warto było o niej napisać. Ponieważ czytacie ten tekst, to już wiecie, że tak.

SERIA NOVA PRO PREMIUM – ARMATURA ŁAZIENKOWA

KOŁO niedawno wystartowało z nową serią armatury łazienkowej i mebli, którą nazwało NOVA PRO PREMIUM. Co wchodzi w jej skład i dlaczego uważam ją na tyle interesującą by o niej tu pisać? To zacznijmy po kolei.

W skład NOVA PRO PREMIUM wchodzą:

 • umywalki blatowe wpuszczane
 • zestawy meblowe
 • miski toaletowe wiszące
 • wanny

CHARAKTERYSTYKA SERII ARMATURY ŁAZIENKOWEJ

Dwie najważniejsze cechy tej kolekcji to nowoczesny design i funkcjonalność, czyli estetycznie i praktycznie. To połączenie przekonało mnie do całej kolekcji. Seria jest spójna, więc na jej bazie można stworzyć całą łazienkę (wielu może to ułatwić i usprawnić pracę). Mam oczywiście w niej swojego faworyta i od niego zacznę.

TOALETY WISZĄCE

Armatura łazienkowa w ostatnich latach mocno poszerzyła swój zakres zarówno w formie jak i w kolorach. Ja jednak jestem wierna bieli, co nie znaczy, że różowe zlewy czy toalety nie mogą wyglądać fajnie. Mogłabym się skusić na różowy tron pod pewnymi warunkami. Jakimi? Takimi jakie spełnia miska toaletowa z nowej serii KOŁO. Myślę, że każdy regularnie czyszczący swoje toalety człowiek bardzo doceni cechy, o których Wam zaraz napiszę.

Cechy charakterystyczne misek toaletowych serii Nova Pro Premium:
 • technologia RIMFREE – pod tym tajemniczym sloganem kryje się fakt, że miska toaletowa jest zaprojektowana w ten sposób, aby nie był potrzebny kołnierz, pod którym standardowo zbiera się dużo brudu i kamienia, a dokładne czyszczenie go jest mocno utrudnione (znamy problem, prawda?). Toaleta bezrantowa jest dużo wygodniejsza w utrzymaniu czystości, ale też bardziej ekonomiczna. Do dokładnego spłukania misy potrzeba o 2 litry wody mniej niż w tradycyjnie zaprojektowanej misie toaletowej, czyli jest rozwiązaniem sprzyjającym ekologii. System ma jedną wadę, którą można zniwelować na etapie montażu. Brak rantu może spowodować wylewanie nadmiaru wody przy spłukiwaniu toalety. Wyregulowanie spłuczki pomoże uniknąć takich niespodzianek. Chociaż KOŁO jako prekursor tego rozwiązania, zapewnia, że jego technologia i dyfuzor wody zastosowany w misach bezkołnierzowych zapobiega wylewaniu się wody poza toaletę.
 • proste formy, minimalistyczny design – jeśli jesteśmy już przy zaletach ułatwionego czyszczenia toalety (znajdzie się ktoś wśród moich czytelników, kto lubi ją czyścić? Ja nie lubię), to trzeba wspomnieć i o tym, że minimalistyczny projekt misy to brak wielu zakamarków, które potem należy czyścić. Przemawia do mnie ta cecha. Poza tym proste formy sprawdzą się w wielu stylach wnętrzarskich, nie tylko nowoczesnych.
 • clik2clean – czyli wypinana deska, którą można szybko zdemontować i zamontować z powrotem. Kolejny trik by sprzątać szybciej i efektywniej. Lubię to. Moja aktualna zmora w łazience, to problem z wyczyszczeniem zakamarków w miejscu montażu deski do misy toaletowej. Ja już wiem, że przy kolejnym remoncie łazienki to będzie moje must have.
 • deska antybakteryjnadeska z tworzywa duroplast zawiera cząsteczki srebra, które zapobiegają rozmnażaniu się bakterii i wirusów. Mamy małych dzieci szczególnie docenią ten dodatek do deski 😉
 • wolnoopadająca deska – to nie jest nowość, ale warto docenić, że skupiono się na maksymalizacji funkcjonalności i nie zapomniano o tym małym, ale jakże ważnym dodatku.

Podwieszane misy toaletowe są dostępne w kilku wariantach. Misa długa (54cm) z półotwartymi mocowaniami, misa krótka (49cm) z krytymi mocowaniami, oraz misa podwyższona (o 5cm) z krytymi mocowaniami. Gdybym miała wybierać, wybrałabym tę z krytymi mocowaniami.

WANNY

W kolekcji dostępny jest tylko jeden rodzaj wanny do zabudowy, ale w wielu rozmiarach. Skupiono się jednak na ergonomii i funkcjonalności. Czyli z prostej formy wanny wyciśnięto jeszcze więcej. Wanna dostępna jest w rozmiarach przy szerokości 70 cm długość od 140 do 170 cm, przy szerokości 75 cm, długość 160-170 cm oraz 80 x 180 cm. Bonusem jest wanna 80 x 180 cm z profilowaniem obustronnym i odpływem pośrodku.

Cechy charakterystyczne wanny z serii Nova Pro Premium:
 • wysokiej jakości akryl – wysoka jakość to ta cecha produktów, która przy łazience, tak trudnej do przeprowadzenia szybkich metamorfoz i remontów, powinna być brana bardzo pod uwagę. Gdy wybieramy wannę do domu, gdzie są małe dzieci, lub planujemy je mieć, wysokiej jakości akryl to podstawa. Czym się wyróżnia? Jest odporny na zarysowania (czyli resoraki hot wheels moich synów nie narobiły by tyle szkód 😉 ). Utrzymuje temperaturę kąpieli na stałym poziomie (biorąc pod uwagę, jak długo lubi się kąpać mój starszy syn, to ta opcja zaoszczędziłaby nam dużo pieniędzy i wody). Na koniec ciepła i gładka powierzchnia akrylu jest przyjemna w dotyku dla skóry. Doceniam, bo ponad 20 lat kąpałam się w wannie żeliwnej. Kto wie, ten wie jakie to są doznania. 😉
 • szersze krawędzie – wanna posiada szersze krawędzie wokół, co umożliwia łatwiejsze odstawienie kosmetyków lub kolekcji zabawek naszych dzieci (choć to ostatnie niekoniecznie jest zaletą 😉 ).
 • ergonomiczne wyprofilowanie – dopasowanie zagłówka wanny do krzywizny kręgosłupa. Co to oznacza? Że możemy korzystać dłużej z kąpieli (skoro woda dzięki specjalnemu akrylowi jest dłużej ciepła) i nie skończyć z usztywnionym karkiem. W pewnym wieku takie przypadłości można złapać już nawet przy tym jak się na kogoś krzywo spojrzy, a nie mówiąc już o tym jak poleżymy 30 min w niewygodnej wannie. Wiem co mówię. Fachowo producent określa to tak: „wyprofilowany zagłówek wanny wymusza korzystne ustawienie odcinka szyjnego. Zabezpiecza to przed nadmiernym wyprostem lub spłyceniem lordozy szyjnej podczas kąpieli”.
 • wyprofilowane dno wanny – ponieważ sporo osób ma problem z wyborem prysznic czy wanna, rozwiązania typu wanna z prysznicem (patrz moja łazienka) są bardzo częste. Niestety nie każda wanna jest wygodna i bezpieczna dla takiego typu rozwiązania. Marka KOŁO tak zaprojektowała dno wanny, aby było i bezpieczne podczas natrysku i umożliwiało swobodne poruszanie się w wannie.
 • zoptymalizowana przestrzeń wanny – wanna wygodna dla wysokich (to ja!) i niskich osób? wanna wygodna do zażywania długich kąpieli i szybkich pryszniców? Producent zapewnia, że przy projekcie tych wanien zadbano o wszystko.
 • bezpieczeństwo – jako kropka nad i, wanny posiadają atest PZH (Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, dawniej zwanego Państwowym Zakładem Higieny) oraz 10 lat gwarancji na akryl.

UMYWALKI WPUSZCZANE I ZESTAWY MEBLOWE

UMYWALKI

Armatura łazienkowa byłaby niepełna bez umywalki. W kolekcji Nova Pro Premium zaprojektowano umywalki wpuszczane Slim Rim i pasującą do nich serię mebli łazienkowych. Umywalki charakteryzują się prostą formą i cienkim rantem (17 mm) co nadaje lekkości wizualnej.

W tej sekcji ujął mnie jednak inny projekt. Umywalka Nova Pro Premium bez barier, gdzie pomyślano o ludziach starszych i o ludziach z niepełnosprawnościami. Temat jest mi bliski, ponieważ moja mama jako pielęgniarka w swoim życiu zawodowym opiekowała się osobami na wózku i osobami starszymi (nadal to robi). Ja dzięki niej znam „problem” od podszewki. Dodatkowo moi dziadkowie również potrzebowali opieki. To pod ich kątem łazienka w Starachowicach przeszła remont 20 lat temu tak, by łatwiej było im z niej korzystać. Niestety w tamtym czasie takiej serii jak Nova Pro Premium nie było.

Umywalka Bez Barier zaprojektowana jest tak by można było zastosować do niej syfon, który zabiera jak najmniej miejsca, dzięki czemu dojazd wózkiem będzie łatwiejszy. Kształt umywalki też ułatwia korzystanie z niej osobom starszym i na wózkach. Armatura łazienkowa z myślą nie tylko o młodych i sprawnych osobach, to dodatkowa zaleta całej serii Nova Pro Premium. Uzupełnieniem umywalek w tej serii są wydłużone miski WC. Marka ma również w swojej ofercie cały asortyment akcesoriów marki Lehnen ułatwiających korzystanie z łazienki osobom starszym i niepełnosprawnym.

ZESTAWY MEBLOWE

Dopełnieniem całej kolekcji armatury łazienkowej z serii Nova Pro Premium są proste w formie i funkcjonalne zestawy meblowe. W zestawach znajdują się szafki umywalkowe, szafki z lustrem oraz szafki boczne w różnych rozmiarach.

Cechy charakterystyczne mebli z serii Nova Pro Premium:
 • wilgocioodporność – meble produkowane są z wysokiej jakości płyt odpornych na wilgoć. W pomieszczeniu takim jak łazienka jest to jeden z kluczowych czynników wyboru mebli.
 • organizacja – meble posiadają dużo udogodnień do lepszego przechowywania w postaci pasujących do nich organizerów.
 • różnorodność – wybór mebli w kolekcji jest na tyle duży, że można dopasować go do swoich potrzeb i upodobań. Jest coś dla tych co lubią szuflady i dla tych, którzy szafki wolą z drzwiami. Są też cztery opcje kolorystyczne: biały połysk, lava mat oraz orzech jasny i ciemny. Cztery klasyczne odcienie, które można dopasować do różnych w charakterze łazienek.

MÓJ WYBÓR Z SERII NOVA PRO PREMIUM

Przygotowanie tego wpisu na blog pozwoliło mi lepiej zapoznać się z ofertą i materiałami dotyczącymi całej kolekcji. Po tym co opisałam wyżej wiecie już co jest moim absolutnym hitem: miski WC bezkołnierzowe z deskami z tworzywa duroplast. Choć w najbliższych latach nie planuję wielkich rewolucji w mojej łazience, to będzie to pierwszy wybór przy kolejnych zmianach. Te miski na pewno będę polecać moim klientom. Żałuję, że 10 lat temu nie było takich rozwiązań. Mam jednak wrażenie, że projektując swoją łazienkę w tamtym czasie kierowałam się w swoich wyborach tym co prezentuje sobą nowa seria marki KOŁO – estetyką połączoną z maksymalną funkcjonalnością.

Jeśli jesteście aktualnie na etapie remontu lub planowania remontu łazienki (trochę Wam zazdroszczę 😉 ) mam nadzieję, że ten artykuł Wam pomógł. Może uda mi się Wam pomóc jeszcze bardziej informując Was o konkursie organizowanym przez markę KOŁO. Do wygrania jest projekt łazienki stworzony przez dwie zdolne architektki z WZ Studio oraz bony na zakupy w Westwing.

ZASADY KONKURSU

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy wypełnić formularz na tej stronie, a w formularzu:

 • dodać aktualne zdjęcia z łazienki (maksymalnie 3).
 • opisać plan zmian, szczególnie opis swojej wymarzonej łazienki, ora informację ile osób z niej korzysta, jakie kolory czy sprzęty chcielibyście we wnętrzu.

Niewiele prawda? Trzymam za Was kciuki!

Konkurs trwa do 06.08.2021

ściskam

Iza

artykuł powstał w ramach współpracy z marką KOŁO.

METAMORFOZA KUCHNI W RAMACH HOME STAGINGU
PASTELOWA KUCHNIA Z NUTĄ RETRO

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MENU

Back

Udostępnij